Humanitarna utakmica

Futsal

Jučer je završena dvodnevna manifestacija obilježavanja Dana branitelja našega područja. Čitava manifestacija završena je malonogometnom utakmicom koju su odigrali NK Radnik Križevci i Futsal Dinamo, koju je organizirala Koordinacija braniteljskih udruga grada Križevaca. Branitelji su, organizirajući utakmicu, osim prave poslastice za naše sugrađane i ljubitelje sporta u vidu imali i plemenit cilj. Naime, sav prihod od kupnje ulaznica koje su se prodavale po cijeni od 10 kuna namijenjen je za kupnju prijeko potrebnog kombi-vozila za udrugu Maslačak. Branitelji su za naše maslačke uspjeli prikupiti više od 6000 kuna od prodaje ulaznica. Zadovoljni su i u Udruzi Maslačak, čija nam je predsjednica Tamara Premuš rekla da je svaka akcija ovakvog tipa hvalevrijedna s obzirom na to da se sredstva za vozilo prikupljaju dosta sporo. Naši sugovornici, križevački branitelj i organizator utakmice Zvonko Beljo i dopredsjednik Futsal Dinama, gospodin Juraj Ćosić, istaknuli su da bi akcija zasjala u punom sjaju da je odaziv sugrađana i šireg gledateljstva bio veći. Društvo mora osvijestiti određene probleme i biti spremno pomoći društveno korisnim udrugama da bi im se omogućilo normalno i svakodnevno djelovanje, pogotovo jer je cijena ulaznice od 10 kuna bila zaista paušalna. Sama utakmica bila je izuzetno zanimljiva, ispunjena pozitivnim nabojem i prijateljskom atmosferom na terenu i tribinama, a naši nogometaši pružili su vrhunskom klubu dobar otpor. Domaći nogometni klub poveo je pogotkom Rumenjaka u 7. minuti utakmice, a autogolom Jandrašeca u 12. minuti dinamovci su došli do izjednačenja. Križevci su opet poveli u 19. minuti pogotkom Tihelke, a Futsal Dinamo izjednačio je u zadnjoj minuti prvog poluvremena. U drugom poluvremenu došlo je do pada koncentracije domaćih igrača pa je Dinamo zabio još tri pogotka i zaključio utakmicu s 5-2. Među križevačkim nogometašima posebno se istaknuo Danijel Vrbančić koji je čitavu utakmicu branio odlično. (M.M.)