Najava: XX. Županijska smotra pjevačkih zborova i XVI. Županijska smotra malih vokalnih sastava

XX. Županijska smotra pjevačkih zborova i XVI. Županijska smotra malih vokalnih sastava održati će se u nedjelju, 2. lipnja 2019.
godine u 17 sati, u prostoru Turističkog informativnog centra u Križevcima (Trg Josipa Jurja Strossmayera 5).

Pokrovitelj manifestacije je Koprivničko-križevačka županija, organizator Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Koprivničko-
križevačke županije, a domaćin KUD „Prigorje“ Križevci. Selektor Hrvatskog sabora kulture je Bojan Pogrmilović.

PROGRAM:
• ŽENSKI PJEVAČKI SASTAV KUD-a „PRIGORJE“ KRIŽEVCI
• ŽENSKA VOKALNA SKUPINA „RUDARICE“ KUD- a „RUDAR“ GLOGOVAC
• ŽENSKI VOKALNI SASTAV KUD-a MOLVE
• ŽENSKI VOKALNI SASTAV KUD-a „ŠIRINE“ NOVO VIRJE
• ŽENSKI VOKALNI SASTAV „ĐURĐEVČICE“- KUD-a „PETAR PRERADOVIĆ“ , ĐURĐEVAC
• MALI VOKALNI SASTAV KUD-a „STARI GRANIČAR, CIRKVENA
• ŽENSKI GLAZBENI SASTAV „GORBONUK“ –KLOŠTAR PODRAVSKI
• ŽENSKI VOKALNI SASTAV „KATARENA“ KUD-a „PETAR PRERADOVIĆ“ , ĐURĐEVAC
• ŽENSKI VOKALNI SASTAV UDRUGE PRIJATELJA KULTURE VLADO DOLENEC, KOPRIVNIČKI BREGI
• VOKALNA SKUPINA SREDNJE ŠKOLE KOPRIVNICA
• MPZ UMIROVLJENIKA GRADA KOPRIVNICE
• MPZ HPD –a „FERDO RUSAN“, VIRJE
• HPD „ KALNIK“ , KRIŽEVCI

1.
ŽENSKI PJEVAČKI SASTAV KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA „PRIGORJE“ KRIŽEVCI
voditelj: Ivan Vinković
Natjecateljski program-kategorija: Izvorna pučka glazba
• Narodna, Sveta Helena, križevačko Prigorje – „Dok sam bila ja kod majke“
• Narodna, Gornja Reka, križevačko Prigorje – „Visoke su te Kalničke planine“
• Narodna, Veliki Raven, križevačko Prigorje – „Jeden kumek bogati“

2.
ŽENSKI VOKALNI SASTAV „RUDARICE“ KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA „RUDAR“ GLOGOVAC
voditeljica: Josipa Draganić
Natjecateljski program-kategorija: Izvorna pučka glazba
• Narodna, Bilogora –„Prolistala bukovina šuma zelena“
• Narodna, Bilogora – „Izvir voda izvirala“
• Narodna, Bilogora – „Tri sam dana milo lane“
(samica: Iva Ištvanović)

3.
ŽENSKI VOKALNI SASTAV KULTURNO -UMJETNIČKOG DRUŠTVA MOLVE
voditeljica: Sanja Kovačić
Natjecateljski program-kategorija: folklorni mali vokalni sastav
• Tradicionalna iz Novoga Virja, obrada Kristina Benko Markovica,
transpozicija Sanja Kovačić
„ Zorja moja zorja – a capella“
• Tradicionalan iz Đurđevca, obrada Kristina Benko Markovica
„Lepa tanka konoplica“ – a capella
• Tradicionalna iz Podravine, aranžer Željko Bradić, transpozicija za ženski pjevački sastav Sanja Kovačić i

Matej Ištvan za tamburaški sastav
„ Zbira junak deklice „ uz pratnju tamburaškog sastava te violine KUD-a Molve
• Tradicionalna iz Molvi, pripremila za ženski pjevački sastav Sanja Kovačić , za tamburaški sastav Matej
Ištvan
„ Mila Marice „ (Snočka sem ti draga)
-uz pratnju tamburaškog sastava i violine KUD-a Molve

4.
ŽENSKI VOKALNI SASTAV KULTURNO UMJETNIČKOG DRUŠTVA
„ŠIRINE“ NOVO VIRJE
voditeljica: Katica Ištvan
Natjecateljski program-kategorija: folklorni mali vokalni sastav
• Tradicionalna, Novo Virje – „Ruže mjesečarke“
• Tradicionalna, Đurđevac, obrada: Kristina Benko Markovica
– „Rani majka Janico devojko“
• Tradicionalna, Đurđevac, obrada: Kristina Benko Markovica
– „Lepa tanka konoplica“
– solistica Magdalena Mesarov
• Tradicionalna, Novo Virje –„Išla je djevojka“
• Tradicionalna, Novo Virje – Raca pluje po Dravi“
uz pratnju tamburaškog sastava KUD-a „Širine“

5.
ŽENSKI VOKALNI SASTAV „ĐURĐEVČICE“ KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA „PETAR PRERADOVIĆ“
ĐURĐEVAC
Voditeljica: Kristina Benko Markovica, prof.
Natjecateljski program-kategorija: folklorni mali vokalni i sastav
• Kristina Benko Markovica-obrada/Podravina –Podravske Sesvete
„Crleno cvetje i modro““
Solistice: Katarina Prilika i Lucija Lenardić
• Kristina Benko Markovica-obrada/ Makedonija – „Vo naše selo malovo“
• Kristina Benko Markovica-obrada/Hrvatsko Gradišće
„Šurlali si su junaki
Tamburaška obrada: Krunoslav Benko
Uz pratnju tamburaškog sastava KUD-a Petar Preradović, Đurđevac

6.
MJEŠOVITI VOKALNI SASTAV KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA
„STARI GRANIČAR“ –CIRKVENA
Voditelj: Goran Kovačić
Natjecateljski program-kategorija: slobodni stilovi i žanrovi
• Branko Birt/obrada Mirko Kovačić- „Povratak“
• Tradicionalna/ obrada Goran Ivan Kovačić-„Bliže, o Bože moj“
• Tradicionalna/ obrada Goran Ivan Kovačić –„Svet“
-uz klavirsku pratnju Goran Ivan Kovačić
ŽENSKI GLAZBENI SASTAV „GORBONUK“ –KLOŠTAR PODRAVSKI
voditeljica : Teodora Zdeličan
Natjecateljski program-kategorija: slobodni stilovi i žanrovi

7.
• Željan Klašterka/Sanja Mudrinć/priredila Teodora Zdeličan
„Rijeka Mura tiho šumila“
-vokalna solistica : Biljana Šokec

  • Elvis Stanić/Elvis Stanić/ Deniza Gjini – „Naranča“
    – vokalne solistice: Božidarka Šignjar Sabolić i Biljana Šokec
  • Marijan Jergović/Rajko Stilinović/Teodora Zdeličan : „Međimurska stara hiža“
    vokalna solistica- Božidarka Šignjar Sabolić

8.
ŽENSKA VOKALNA SKUPINA „KATARENA“ –KULTURNO-UMJETNIČKOG DRUŠTVA „PETAR
PRERADOVIĆ“ ĐURĐEVAC
Voditelj: Ivan Benko
Natjecateljski program-kategorija: slobodni stilovi i žanrovi
• Željko Kožarić –Mrvica : „Podravska zvona“
• Tradicionalne iz Podravine , Slavonije i Zagorja:
„Hajde doma dekletine „“ Tri sam dana kukuruza brala“ „ Jankić je dohajel“

9.
ŽENSKI VOKALNI SASTAV
„UDRUGE PRIJATELJA KULTURE VLADO DOLENEC“ KOPRIVNIČKI BREGI
voditeljica: Milica Podunajec
Revijalni program-kategorija: slobodni stilovi i žanrovi
• Vlado Dolenec/tekst i glazba- „Kraljici Hrvata“
Solistice Gordana Ritoša i Milica Podunajec
• Josip Ivanković, Ivan Benak- „Ne budi me majko rano“
• Ivica Vukić/tekst i glazba- „ Moja Podravina“
– harmonika: Milica Podunajec

10.
ŽENSKA VOKALNA SKUPINA SREDNJE ŠKOLE KOPRIVNICA
voditeljica : Darija Kivač
Revijalni program-kategorija: slobodni stilovi i žanrovi
• Tradicionalna iz Međimurja :“ Dej mi Bože, joči sokolove“
• Sia Furfer, Greg Kurstin and Sean Paul Hendriques , arr. Mark Brymer, za vokalni sastav priredila Darija
Kivač : „Cheap Thrills“
pratnja na gitari –Eric Vidović
• Ella Yolch o Connoe and Joel Little, arr. Deke Sharon, za vokalni sastav priredila Darija Kivač : „Royals“
-pratnja na gitari –Eric Vidović

11.
MJEŠOVITI PJEVAČKI ZBOR UMIROVLJENIKA GRADA KOPRIVNICE
dirigentica: Ana
Pleskalt
Revijalni program
• Mladen Jergović : „Nek uvijek živi podravski dom“
Klavirska pratnja- Ana Pleskalt
• Juan del Enzina –„Todos los bienes del Mundo“
• Vilibald Čaklec –„Popevka za ljubav, a suza za kraj“
MJEŠOVITI PJEVAČKI ZBOR HRVATSKOG PJEVAČKOG DRUŠTVA
„FERDO RUSAN“ VIRJE
Dirigentica: Sanja Kovačić

12.
Revijalni program
· Tradicionalna iz Podravine – Virje, zapisao Zlatko Špoljar, za zbor obradila Kristina Benko Markovica-
„Lepo naše belo Virje „– a capella izvedba
· Tradicionalna iz Molvi, zapisao dr. Ivan Ivančan, za zbor pripremila Sanja Kovačić
„Beljevina, zemlja fina „ – a capella izvedba
· Tradicionalna iz Kalinovca, za tamburaški sastav te mješoviti zbor obradio prof. Dražen Varga, prilagodio
Mirko Tkalčec i Sanja Kovačić
– „Nevina djeva“ – uz tamburaški orkestar HPD –a “Ferdo Rusan, Virje
· Tradicionalna, prilagodila za mješoviti zbor Sanja Kovačić te za tamburaški orkestar Mirko Tkalčec
„Igrajte nam mužikaši“ , uz pratnju tamburaškog orkestra

13.
MJEŠOVITI PJEVAČKI ZBOR HRVATSKOG PJEVAČKOG DRUŠTVA
„KALNIK“, KRIŽEVCI
dirigent: Ozren Bogdanović
Natjecateljski program
• Adalbert Marković/tradicionalna – Veličit
• Hans Leo Hassler – Psalam 96 – Cantate Domino
• Slavko Zlatić/narodna poezija – Pjesma i ples IV – Napitnica
Revijalni program
Elton John/Tim Rice, arr. Roger Emerson – Hakuna Matata
Klavirska pratnja : Ozren Bogdanović

Pratite nas na društvenim mrežama!