Radnik Križevci i Bjelovar neriješeno u prijateljskom susretu

RADNIK KRIŽEVCI-BJELOVAR 2:2

Sudac: Darko Renjak (Bočkovec)

STRIJELCI: 1:0 – Kraljić (16) 1:1 – Pranjić (27) 2:1 – Dimović (33 – 11m) 2:2 – Kunštek (68)

RADNIK KRIŽEVCI:  Tihelka, Kraljić, Ferenčak, Petak, Borovčak, Srbljinović, Mladen, Dimović, Kranjčević, Babić, Jandrašec (još su igrali: Stubičan, Lukinović, Šostarić, Vrbančić)
TRENER: Siniša Budja

BJELOVAR: Tomić, An. Coha, Šantalab, Nreca, Hajdarović, Philippe, Kušenić, Rukavina, Ad. Coha, Cmrk, Pranjić (još su igrali: Škojo, Beljan, Horvat, Kos, Jozić, Legčević, Jaković, Kunštek)
TRENER: Ante Jeličić

Jučer je na punom Križevačkom Gradskom stadionu odigrana prijateljska pripremna utakmica između trećeligaša Radnika iz Križevaca i Bjelovara.

Uzvratna je utakmica, nakon pobjede Bjelovarčana 4:0 na domaćem terenu, bila mnogo zanimljivija. Prijetili su domaćini i gosti, te na kraju odigrali egal (2:2).

Krenuli su Križevčani konkretnije u utakmicu i spojili nekoliko sjajnih akcija u prvim minutama. Pogodio je ubrzo Kraljić na oduševljenje domaće publike i tako doveo Radnik u vodstvo. Samo nekoliko minuta kasnije Babić promašuje veliku priliku da domaćini dođu do vodstva od dva pogotka prednosti.

Iskoristili su to ubrzo Bjelovarčani i došli do prvog izjednačenja preko pogotka Pranjića u 27. minuti susreta. Ulovili su već gosti tempo Radnika nametnut pred domaćom publikom, ali Križevčani su i dalje prijetili. Bila je 32. minuta susreta kada je netko od Bjelovarčana igrao rukom u kaznenom prostoru. Renjak je pokazao na bijelu točku, a iskusni Dimović bio je siguran. Otišli su domaćini na predah s minimalnom prednošću.

Drugo je poluvrijeme Bjelovarska momčad dominirala terenom. Nametnuli su gosti svoju igru od prve minute nastavka, te pokazali pritom da imaju više treninga “u nogama“.  Prijetili su Križevčanima gosti iz svih mogućih prilika, ali raspoloženi Tihelka čuvao je mrežu domaćih. Igrala se 26. minuta nastavka kada je Kunštek zabio za drugo izjednačenje raspoloženih Bjelovarčana. Preuzeli su gosti inicijativu i prijetili do kraja utakmice. Tresla se i greda Križevčana, no rezultat je ipak ostao nepromijenjen.

Trener Križevačkog Radnika Siniša Budja rekao je kako mu je drago da je toliko navijača došlo bodriti svoj klub.

-Malo smo popravili dojam za razliku od prošle utakmice gdje je Bjelovar slavio. Vidjelo se da su oni ipak malo spremniji od nas s obzirom na to da duže treniraju. Dali  smo danas sve od sebe i odigrali neriješeno protiv ekipe koja je došla u punom sastavu. Vidjelo se u drugom dijelu utakmice da nam fali treninga – rekao je Budja i pritom se zahvalio svima koji su navijali i pozvao ih da dođu i na sljedeću utakmicu.