Filip Martić drugi na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih

Danas je u Splitu održana završnica Plazma Sportskih igara mladih, gdje su se mladi sportaši iz cijele Hrvatske natjecali i u šahu.

Tamo je nastupio i naš Križevčanin Filip Martić, član Šahovskog kluba Križevci koji je na turniru dječaka 2005. godišta i mlađe osvojio sjajno drugo mjesto. Filipov brat Ivan je na istom turniru bio 12.

Od ostalih predstavnika susjednih županija, četrnaesto mjesto osvojio je predstavnik Bjelovara, Lucijan Lujić. U toj kategoriji djevojčica, treća je bila Ema Bevanda iz Đurđevca, četvrta Laura Lukinović, predstavnica Rovišća, i osma Larisa Blažeković, predstavnica Zrinskog Topolovca.

Kod dječaka, godište 2009., sedmi je bio Matija Mihočka iz Đurđevca, a kod djevojčica toga uzrasta pobijedila je Klara Končar iz Bjelovara. Treće mjesto osvojila je predstavnica Rovišća Leoni Lukinović, a sedma je bila Lana Car iz Svetog Ivana Žabna.