KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: oko 80.

SUDAC: Ivan Bukovčan (Cubinec).

STRIJELCI: 1:0 Babić (11), 1:1 Bukal (36), 1:2 Blagec  (75)

RADNIK KRIŽEVCI: Vrbančić, Mačković, Son, Stubičan, Kraljić, Srbljinović, Dimović, Seok, Babić, Bastašić, Borovčak, Tihelka M., Lukinović, Mladen, Višak, Tihelka L., Jandrašec, Ferenčak, Gegić. TRENER: Siniša Budja.

CROATIA HRASTJE: Kralj, Maloseja, Sever, Kčira, Fluka, Matanović, Gotal, Cvitanović, Blagec, Malekinušić, Šaško, Šteković, Domitović, Bukal, Peteljak, Habajec. TRENER: Vlado Sever.

Križevački je trećeligaš Radnik danas na Gradskom stadionu u Križevcima odigrao još jednu u nizu pripremnih utakmica. Ugostili su Radnikovci Nogometni klub Croatia Hrastje iz Svetog Ivana Zeline, četvrtoligaša koji je pokazao da može parirati i jačim protivnicima. Križevčani su poraženi 1:2 pred domaćom publikom, a gorak je okus u ustima ostao još od nedjelje kada su u Bednji izgubili protiv Beletinca.

Iako prijateljski nastrojene, obje su momčadi krenule čvrsto u utakmicu i nagovijestile sjajnu borbu na križevačkom travnjaku. Tako su već u prvih nekoliko minuta nikle sjajne akcije s obje strane. Spojili su u 12. minuti Križevčani nekoliko dodavanja i brzo stvorili višak u napadu. Dimović je plasirao loptu u kazneni prostor, a tamo se našao Babić koji je glavom spremio loptu u mrežu gostiju za vodstvo Radnika. Imali su gosti sjajnu priliku samo osam minuta kasnije, ali promašili su čistu priliku za izjednačenje. Čuvali su domaćini mrežu sve do 36. minute kada momčad Vlade Severa nakon krasne akcije dolazi do izjednačenja s kojim su i otišli na predah.

U prvoj je minuti nastavka Bastašić zatresao gredu i zamalo doveo Križevčane u vodstvo. Igralo se napadački na obje strane sve do 76. minute kada su gosti došli u vodstvo preko Blageca koji je udarcem s preko 20 metara savladao Tihelku. Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Trener Budja kazao je kako razloga za brigu nema.

-Zaredali smo dva poraza, ali upravo zato i postoje pripremne utakmice. Još uvijek nismo u punom sastavu, a neki od igrača su se tek prošli tjedan priključili treninzima. Ne postoji razloga za brigu jer ćemo do utakmice Kupa biti kompletni, a to je ono za što se i pripremamo – rekao je Budja i čestitao Momčadi Croatie.

U subotu na križevačkom stadionu Radnikovci igraju prijateljsku utakmicu protiv momčad Pitomače. Utakmica počinje u 18 sati.