Veronika Drljačić pobijedila na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu – Križevčani i drugi dan do sjajnih rezultata

Ovog se vikenda u organizaciji zagrebačkog atletskog kluba Dinamo Zrinjevac održao Kup i ekipno seniorsko Prvenstvo Hrvatske u atletici. Nastupili su tamo i naši nadareni križevački atletičari. Trčali su već prvog dana Križevčani i osvojili mnoštvo bodova za naš klub. Iako vrijeme nije išlo u korist atletičarima, utrke su ipak održane.

Drugog je dana vrijeme bilo nešto ljepše, a sjajnim je rezultatima ponovno
oduševila mlada Veronika Drljačić koja je, prisjetimo se, prvi dan uzela srebro na 400 metara i bila 4. na 100 metara kod seniorki.

Naime, Veronika je jučer pobijedila u utrci seniorki na 200 metara s rezultatom 24,67 i tako klubu donijela maksimalnih 12 bodova.
Juraj Palčić je u utrci seniora na 800 metara trčao u prvoj skupini gdje je s
rezultatom 2:00,18 odnio prvo mjesto skupine. Ukupno je bio šesti i klubu donio sedam novih bodova.

Kod seniorki na 800 metara Lucija Zimonji je osvojila ukupno 14. mjesto s
rezultatom 2:29,19. Adam Hunjak je u utrci seniora na 200 metara zauzeo ukupno 23. mjesto istrčavši tu dionicu za 23,79 sekundi.