Borac u četvrtfinalu županijskog Kupa utrpao pet komada Križevčanima – čak tri crvena kartona Radnika

BORAC – 5 (2)

RADNIK – 1 (1)

IMBRIOVEC – Veliki vrt. SUDAC: Mario Vecko. POMOĆNICI: Nikola
Novak i Dominik Juranić. DELEGAT: Zlatko Šimić.

STRIJELCI: 1:0 Vručina (8, 11m), 2:0 Pjetri (15), 2:1 Bastašić (34), 3:1 Vručina
(53), 4:1 Krušelj (67), 5:1 Vručina (90+1).

ŽUTI KARTONI: Krušelj, Fažon, Grabar kod Borca, Bastašić i Srbljinović kod
Radnika.

CRVENI KARTONI: Petak, Babić, Mačković kod Radnika.

BORAC: Tizaj, Grabar, Kovačić, Krušelj (od 78. Lončarić), Kovač (od 61.
Švagelj), Fažon, Mlinarić, Oršić, Vručina, Vuk (od 61. Rajić), Pjetri.

Predstavnik: Zlatko Andrašić.

RADNIK KRIŽEVCI: Tihelka M., Mačković, Dimović (od 53. Višak), Mladen
(od 76. Tihelka L.), Bastašić, Borovčak (od 46. Ovčar), Petak, Stubičan (od 18.
Son), Srbljinović (od 46. Seok), Babić, Kraljić. Trener: Siniša Budja.

U neočekivanom raspletu četvrtfinala županijskog Kupa, Borac iz Imbriovca je na domaćem terenu deklasirao momčad križevačkog Radnika 5-1. Susret su obilježila čak tri crvena kartona i gruba igra na obje strane, međutim Radnik će svoju priliku tražiti u uzvratnoj utakmici.
Krenuli su Križevčani čvršće u utakmicu, unatoč pritisku gostovanja, međutim pokazali su domaćini zube i spojili sjajnu akciju u prvim minutama, koju nije iskoristio Kovač.

Igrala se osma minuta susreta kada je Petak napravio prekršaj na Kovaču u
kaznenom prostoru. Sudac je uz jedanaesterac maksimalno kaznio goste i poslao Petka u svlačionicu. Vručina je lako savladao Tihelku i zabio pogodak za vodstvo Borca.
Već je u 15. minuti obrana gostiju propustila raspoloženog Kovača nakon čije je sjajne asistencije Pjetri doveo domaćine u vodstvo od dva pogotka prednosti.
Žustra igra prepuna opasnih duela obilježila je nastavak prvog dijela, a žuti su kartoni “padali“ na obje strane.
Bila je 25. minuta susreta kada je Bastašić zapucao prema golu, ali neprecizno. Bio je to lak plijen za vratara Borca. Pokušavali su Križevčani i spojili još nekoliko krasnih akcija, a zatim je Kraljić u 34. minuti nakon sjajnog prodora u kaznenom prostru poslužio Bastašića koji se iskupio pogotkom i smanjio prednost domaćina. Prijetila je i momčad Borca, ali raspoloženi Tihelka je čuvao mrežu Radnika.
Pravi je zaplet nastao u 41. minuti kada je zbog grubog starta pocrvenio Babić, a zatim i Mačković. Tako su Križevčani na predah otišli s čak tri igrača manje.
Drugo je poluvrijeme obilježila napadačka igra Borca i sjajna obrana
Radnikovaca do samog kraja. Utrpali su domaćini još tri gola u mrežu gostiju i tako visoko digli letvicu uoči uzvrata koji će se igrati u subotu u Križevcima.