Drugo kolo 3. ŽNL Križevci – Radnički izvukao bod u Bočkovcu, Ratar utrpao sedamnaest golova glogovničkom Poletu

Stožer civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije je prošli tjedan promijenio odluku donesenu prije nekoliko dana kojom je zabranio sve utakmice županijske lige. Tako su proteklog su vikenda odigrani prvi susreti drugog kola 3. ŽNL Križevci.

Momčad Radničkog izvukla je bod u neugodnom gostovanju kod Dragovoljca iz Bočkovca. Dva kaznena udarca, nekoliko žutih i jedan crveni karton obilježili su ovaj susret.

Povela je domaća momčad pogotkom Orehovačkog u 14. minuti susreta, a samo pet minuta kasnije, vratar Radničkog Vajčner  je zbog preoštrog starta na Koktu zaradio isključenje. Sudac je pokazao i na bijelu točku, kao da crveni karton nije bila dovoljna kazna za goste. Iskoristili su prigodu domaćini i preko gola Lukinca otišli na dva pogotka prednosti. Nastavili su gosti tražiti svoju igru unatoč igraču manje i do kraja prvog dijela uspjeli smanjiti prednost. Sjajna akcija napadačkog dueta Biljan-Moćan iz Radničkog rezultirala je pogotkom Moćana za 2:1.

Konkretniji su bili gosti i u nastavku utakmice. Igralo se napadački do 63. minute kada je netko od obrambenih igrača Dragovoljca napravio prekršaj na Krajačiću u kaznenom prostoru. Sudac je dosudio kazneni udarac, a kapetan Došen je pogotkom vratio momčad Radničkog u igru. Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen, a podjela bodova je u ovom susretu, izgleda, pogodovala gostima.

Zanimljivo je bilo i na ostalim susretima “nove“  Križevačke lige. Ratar je u Miholcu utrpao nevjerojatnih 17 golova glogovničkom Poletu, dok su Mladost iz Velikog Ravna, te Mladost iz Carevdara odigrali 3:3. Još jedan remi mogli smo vidjeti u Svetom Petru Orehovcu  gdje je momčad Prigorja odigrala 1:1 sa Sokolom iz Sokolovca.