Križevačke atletičarke Veronika Drljačić i Ida Šimunčić ponovno na pobjedničkim postoljima Prvenstva Hrvatske

Proteklog se vikenda, točnije od 8. – 9. kolovoza u Zagrebu održalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji Atletskog kluba Agram iz Zagreba. Na prekrasnoj zagrebačkoj stazi Agrama trćali su i naši Križevački atletičari i ponovno ostvarili sjajne rezultate.

Križevački sportski ponos su atletičarke Veronika Drljačić i Ida Šimunčić. One su tijekom vikenda osvojile čak četiri medalje i pobijedile u čak tri discipline.

Veronika je tako postala dvostruka prvakinja države na 200 i 400 metara. U subotu je naša mlada atletičarka slavila na 400 metara, gdje je istrčala osobni rekord 54,66 sekundi, da bi se jučer okitila zlatom na dvostruko kraćoj dionici. Ida Šimunčić je u istoj utrci seniorki u subotu osvojila brončanu medalju.

Ida je jučer briljirala u svojoj disciplini i obranila naslov prvakinje Hrvatske u utrci seniorki na 400 metara prepone. Ujedno je osvojila četvrto mjesto u utrci na 200 metara.

Na prvenstvu je nastupio i Ognjen Mergon koji je bio četvrti u utrci na 1500 metara.