Križevčani slavili u uzvratnoj utakmici Županijskog Kupa – Borac izborio polufinale

RADNIK 2 (0)

BORAC 1 (0)

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: oko 400.

SUDAC: Marko Dergez (Đurđevac). POMOĆNICI: Matej Mađerić i Nikola Novak (oba iz Koprivnice). DELEGAT: Mladen Bukal (Gornja Rijeka).

STRIJELCI: 1:0 Mladen (51), 1:1 Vručina (59), 2:1 Mladen (71).

RADNIK KRIŽEVCI: Tihelka M., Maras, Mladen H., Ovčar (od 46. Višak), Bastašić (od 65. Jandrašec), Borovčak, Son, Seok (od 46. Srbljinović), Mladen M. (od 61. Stubičan), Tihelka (od 46. Dimović), Kraljić.

TRENER: Siniša Budja.

BORAC: Tizaj, Buzina, Grabar, Kovačić, Krušelj, Kovač (od 58. Švagelj), Fažon (od 80. Rajić), Oršić (od 61. Bistrović), Vručina, Vuk, Pjetri.

TRENER: Zlatko Andrašić.

Križevački je Radnik jučer slavio 2:1 protiv Borca iz Imbriovca u uzvratnoj utakmici Kupa, što nažalost nije bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Izgleda kako je gol razlika bila nedostižna, iako su Križevčani imali prilike da napune mrežu gostiju.

Otvorila je momčad Siniše Budje utakmicu sjajno. Odmah su nametnuli svoj tempo, a Bastašić je već u prvim minutama kreirao dvije sjajne prilike za domaćine. Imali su i gosti sjajnu priliku krajem prvog dijela, ali raspoloženi Tihelka je ponovno čuvao Križevčane. Na predah su momčadi otišle bez pogodaka. Krenuo je Radnik žestoko u nastavak utakmice što je rezultiralo pogotkom Mladena u 51. minuti. Nije dugo trebalo gostima da odgovore. Iskusni Bojan Vručina je samo osam minuta kasnije savladao Tihelku i poravnao rezultat. Shvatili su Križevčani da je polufinale Kupa nemoguća misija, ali nastavili su prijetiti. Bila je 71. minuta kada je Mladen glavom zakucao loptu u mrežu Borca, nakon sjajnog centaršuta Jandrašeca. Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen, a Križevčani nisu iskoristili kazneni udarac u posljednjoj minuti susreta. Pobjeda je ublažila gorak okus u ustima od prošle nedjelje kada su Križevčani s čak tri igrača manje poraženi u Imbriovcu.