NN: KRIŽEVČANI UVJERLJIVO SLAVILI PROTIV BJELOVARA

NA: Po jedan kazneni udarac na obje strane i mnogo vratnica obilježili su susret drugog kola 3. HNL sjever

RADNIK KRIŽEVCI  4 (2)

BJELOVAR 1 (1)

KRIŽEVCI- Gradski stadion. Gledatelja: 250.

Sudac: Marko Đurđek (Turčin). Pomoćnici: Miro Hantak (Vinica) i Jurica Šprem (Varaždin). 4. sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Delegat: Tihomir Majstorović (Virovitica).

STRIJELCI: 1:0 Babić (4), 1:1 Kunštek (33), 2:1 M. Mladen (36), 3:1 Stubičan (71), 4:1 Dimović (74 – 11m)

RADNIK KRIŽEVCI: Vrbančić, Mačković, Dimović, M. Mladen, Bastašić, Seok (od 62. Stubičan), Petak (od 62. Son), L. Tihelka (od 46. Vršak), Srbljinović (od 76. Višak), Babić, Kraljić (od 57. Ovčar).
TRENER: Siniša Budja

BJELOVAR: Gujić, Ainadou, Pranjić, Nreca (od 35. Horvat), Kosanović, Rukavina, Pleić, Kunštek, Ad. Coha, Šantalab, Renić.
TRENER: Ante Jeličić

ŽUTI KARTONI: Srbljinović, Dimović (Radnik Križevci), Ad. Coha, Renić (Bjelovar)

IGRAČ UTAKMICE: Danijel Vrbančić

KRIŽEVCI – U subotu smo na gradskom stadionu u Križevcima mogli pratiti utakmicu drugog kola 3.HNL sjever. Križevački je Radnik ugostio neugodne Bjelovarčane koji nisu uspjeli nametnuti svoju igru u gostima. Gledali smo napadačku i čistu igru na obje strane, a konkretniji su, pogotovo u drugom dijelu utakmice bili domaćini. Neozbiljna obrana Radnika unatoč vodstvu u prvoj dionici umalo se obila o glavu treneru Budji koji je do kraja ipak uspio posložiti svoje dečke i uzeti tri boda u prvoj ovosezonskoj utakmici. Susret su obilježila čak dva kaznena udarca – po jedan na svakoj strani, ali i mnogo vratnica koje su obje momčadi spasile od pogodaka.

Babić se već u trećoj minuti našao u 1 na 1 situaciji koju je pretvorio u zgoditak za vodstvo Radnika. Igrao se brz nogomet, a Križevčane je u 20. minuti spasila intervencija Vrbančića, pa zatim i vratnica. Gosti su desetak minuta poslije izjednačili. Kunštek je zabio preciznim udarcem u donji desni kut vratara. Samo nekoliko minuta kasnije Radnik je sjajnom akcijom izbacio Bjelovarsku obranu, a Mihael Mladen je bio točan pokraj nemoćnog Gujića. Imali su Križevčani još jednu priliku do kraja prvog dijela. U 43. minuti Dimovićev slobodnjak uzdrmao je gredu gostiju, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Drugo je poluvrijeme trener Budja osvježio sastav s izmjenama što se pokazalo kao pun pogodak.  Izgledali su gosti konkretnije u nastavku. Ainadou je tresao vratnicu u 55. , a Vrbančić sjajnom intervencijom obranio udarac Šantalaba. Utakmicu je prelomio eurogol Stubičana koji je s više od 20 metara zatresao mrežu Bjelovara i odveo domaćine na dva pogotka prednosti. Ubrzo je obrana gostiju još jednom pokleknula. Križevčani su dobili kazneni udarac u 74., a Dimović je bio siguran s bijele točke. Dobili su i gosti svoj jedanaesterac samo devet minuta kasnije. Son je rušio Kunšteka, a izvođač je bio Pranjić čiji je udarac pročitao Vrbančić i maestralnom izvedbom zaradio pljesak s tribina.