Olmo dirigirao u sinoćnjoj pobjedi Leipziga nad Atleticom

Njemački  RB Leipzig je sinoć u Lisabonu pobijedio Atletico 2:1 i po prvi puta u povijesti kluba ušao u polufinale Lige prvaka. Jedan od junaka ove napete utakmice bio je i bivši Dinamov igrač Dani Olmo koji je otvorio utakmicu pogotkom u 51. minuti.

Zakucao je Olmo glavom loptu u mrežu Atletica na ubačaj Sabitzera. Atletico je izjednačio preko Joaa Felixa iz penala u 71. minuti. Igralo se tako do posljednjih minuta utakmice, a  kada su svi očekivali produžetak, mladi Amerikanac Tyler Adams je u opalio u 88. minuti. Lopta se odbila od Savića, prevarila Oblaka i završila u golu.

Sjajno raspoložena momčad Leipziga pružila je publici krasnu predstavu na stadionu u Lisabonu i zasluženo izborila polufinale gdje ih čeka velikan PSG.

PSG je velik zalogaj za Nijemce, ali Olmo je rekao kako se ne boji nikoga.

-Nije nas briga tko je favorit. Mi samo gledamo našu igru i tako će biti i protiv njih. Igramo jako pametno, samo moramo paziti da ne prepustimo protivniku igru kao što smo učinili protiv Atletica nakon što smo poveli. U našoj momčadi nema pojedinaca, igra samo momčad. Svi radimo jedni za druge i samo tako možemo naprijed. Sad ćemo se malo odmoriti, a onda idemo po finale – rekao je Dani nakon utakmice.

Olmo je tako postao drugi igrač ove sezone koji je zabio gol u Ligi prvaka za dva različita kluba. Španjolac je bio strijelac na Maksimiru protiv Manchester Cityja, a sad je zabio i za Leipzig. To je pošlo za rukom i  Erlingu Halandu koji je bio hit prvog dijela Lige prvaka u dresu Salzburga, a onda je bio strijelac za Borussiju protiv PSG-a.