Šah – Križevčani nadomak medaljama na završnici pojedinačnog prvenstva Hrvatske u Trogiru

Hotel Medena u Trogiru bio je ovaj tjedan domaćin  pojedinačnog kadetskog prvenstva Hrvatske u šahu na kojem su nastupili i mladi članovi Šahovskog kluba Križevci. Turnir je završen u subotu, a mladi su Križevčani cijeli tjedan oduševljavali sjajnim partijama šaha.

Najbliži medalji bio je Leo Lovreković koji je u zadnjoj ipak izgubio od iskusnijeg protivnika nakon skoro tri sata igre. Poraz ga je bacio na 14. mjesto s osvojenih pet bodova. Njegov brat Luka Lovreković je u kategoriji do 9 godina osvojio 16. mjesto s osvojena 4 boda. Patrik Katalenić je u kategoriji do 15 godina osvojio 31. mjesto s 3 boda, a u istoj je kategoriji Ivana Emili Turkalj s 4.5 boda osvojila 15. mjesto. Ivan Martić je pobjedom u zadnjem kolu bio vrlo blizu osvajanja medalje u kategoriji do 12 godina, ali je zbog dodatnih kriterija ostao kratak za broncu. Odličnim nastupom i igrom protiv dosta jakih protivnika osvojio je 13. mjesto s osvojenih 5.5 bodova.