Sjajni križevački atletičari na Žumberak Trailu 2020.

U subotu je održan Žumberak Trail 2020., utrka u organizaciji DZ SIR “Jastrebarsko“ koja je okupila brojne trkače iz Hrvatske, ali i šire. Nastupili su tamo i naši Križevčani, članovi Škole trčanja Križevci, ali i veterani Atletskog kluba Križevci.

Održano je mnoštvo utrka. Trčala se ULTRA utrka u dužini od čak 82kilometra, DUGA (38km), KRATKA (15km) i REKREATIVNA (8km).
Nastupili su Renata Smojver, Maja Baksa Žeđa, Stjepan Žeđa, te Željko Hrg Matušin, veteran Atletskog kluba Križevci.

Renata je otrčala kratku stazu od 15km, te s rezultatom 3:04,16 zauzela 81. mjesto u ženskom poretku te 9. mjesto u kategoriji Ž50+. Maja i Stjepan, te Željko nastupili su na utrci od 8km na rekreativnoj stazi. Maja je završila utrku kao 41. u ženskom poretku, dok je Stjepan zauzeo 35. mjesto ukupno, te 17. u  svojoj kategoriji s rezultatom 56:11.

Željko Hrga Matušin je s rezultatom 35:01 završio kao 4. u ukupnom poretku. Iako je u cilj utrčao istovremeno s trećeplasiranim Leonardom Pavinom, suci su odlučili da Križevčanin ipak neće stati na pobjedničko postolje.