Križevački atletičari nastupili na Erste plavoj ligi u Zagrebu – Petar Kuzmić uzeo dva odličja

Najveće atletsko natjecanje za djecu u Hrvatskoj, Erste Plava liga je ove godine doživjelo svoje osmo izdanje. Nakon višemjesečne pauze u održavanju sportskih natjecanja, Liga se održala u skladu s mjerama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u devet hrvatskih gradova.

Tako su jučer je na zagrebačkom stadionu Mladosti, u sklopu najstarijeg i najvažnijeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj – “Hanžekovićevog memorijala“, trčali i naši Križevački atletičari.

Petar Kuzmić je u kategoriji dječaka za 4. razrede osvojio zlato u skoku u dalj s rezultatom 3,66 metara, dok je u utrci na 300 metara uzeo broncu.

Magdalena Jurić je kod djevojčica 6. razreda osvojila 4. mjesto u utrci na 600 metara, dok je Pia Sertić bila 4. u skupini utrke na 300 metara, te je nastupila  i u skoku u dalj u kategoriji djevojčica 5. razreda.

Klara Rađa je osvojila 4. mjesto u utrci djevojčica na 300 metara za 4. razrede, dok je u utrci na 60 metara iste kategorije Karmen Maksić u finalu u cilj utrčala sedma.