Župan Koprivničko – križevačke županije Darko Koren: "Epidemiološka situacija u županiji je povoljna"

Koji je prijedlog novih nužnih mjera u našoj županiji, u emisiji ” Županijske minute” na Radiju Križevci otkrio nam je župan Koprivničko – križevačke županije Darko Koren :

” Mislim da smo s tom temom oko epidemije zaista svi skupa opterećeni, i primarno ovih posljednjih nekoliko mjeseci i naša županija i posebice naša ustanova “Dom za starije i nemoćne” prošao u tom periodu jednu kalvariju koja je iz nas, a trenutak u kojem sada
živimo možemo na neki način opisati da smo u nekakvoj situaciji koja je podnošljiva kada bismo se uspoređivali s drugim županijama i prostorima, možemo reći da je epidemiološka slika u našoj županiji unatoč činjenici da se svakim danom pojavljuju novi slučajevi oboljelih od COVID-a – povoljna.
Dakle, trenutno imamo 30 aktivnih slučajeva. Nacionalni stožer potvrdio je prijedlog našeg županijskog stožera o uvođenju novih nužnih mjera koji će stupiti na snagu sljedeći ponedjeljak, na sv. Marka Križevčanina 7. rujna, i trajat će otprilike 30 dana, osim naravno u situaciji da se nešto i u tom slučaju mora mijenjati. Ono što je možda ključno reći našim ljudima je ograničenje broja osoba na svadbama na 100 ljudi maksimalno. Mi smo imali prijedlog da to bude i manji broj, ali smo se obzirom evo kao što sam rekao na tu ipak povoljniju epidemiološku sliku u našoj županiji ipak odlučili da to bude do 100 ljudi u zatvorenim prostorima, u kojima se naravno odvijaju i ostale manifestacije, ne samo svadbene svečanosti. U zatvorenom prostoru obvezno je korištenje maski za lice, a ono nije naravno obvezno za one konzumente usluge restorana i ostale tipove ugostiteljskih objekata jer to jednostavno nije moguće, ali se naravno primjenjuju sva ona ranija pravila Nacionalnog stožera u smislu obveza nošenja maski, držanja distance, isto tako korištenje dezinfekcijskih sredstava, a sve to skupa zapravo ne bi imalo puno smisla i ne bi bilo vrijedno kada se tu ne bi ukalkulirala i svijest samih ljudi. Svi mi moramo biti u tom smislu odgovorni i poštivati sve mjere o kojima smo toliko puta čuli, a opet trebamo ih ponavljati da shvatimo to sve ozbiljno”.

im/radiokrizevci.hr

Pratite nas na društvenim mrežama!