Košarka – Križevčani izgubili u finalu kupa

KK “ RADNIK “  – KK “ PODRAVAC “ 65 : 99 (21:21,16:33,17:22,11:23)

OPUNOMOĆENIK: DIJANA KOLARIĆ (Koprivnica) PRVI SUDAC: MARIO HUZJAK (Križevci) SUDAC: LUKA POMPER (Križevci) SUDAC: MATIJA STAMBOLIJA (Koprivnica)

KK RADNIK: Brkić J.0, Matoić T. 11 (1×3), Nervo D. (cap) 18, Orak S. 0, Kulko T. 1, Kurpez M. 0, Prstec B. 0, Katanović B. 2, Jukić M. 14 (1×3), Maslić T. 16 (1×3), Hrandek B. 1, Kirin M. 2. TRENER: Ante Tomas

KK PODRAVAC: Zadravec S. 33 (1×3), Hrženjak M. 3 (1×3), Balatinec M. 16 (4×3), Kuzmić I. 2, Šestak N. (cap) 17, Stajku A. 5, Kuzmić L. 2, Ratković M. 10, Odobašić I. 4, Šoš A. 4, Benotić T. 3 (1×3).

U srijedu je pred praznim tribinama gradsko-školsko-sportske dvorane Osnovne škole Ljudevita Modeca u Križevcima odigran susret finala kupa Košarkaškog saveza Koprivničko-križevačke županije u kojem su snage pod obručima odmjerili križevački Radnik i Podravac iz Virja.

Momčad Podravca porazila je Križevčane 65:99 iako je igra domaćina u prvom dijelu utakmice izgledala bolje.

Otvorili su Radnikovci utakmicu bolje i s lakoćom zabijali koševe. Igralo se izjednačeno do kraja prve četvrtine kada su se gosti odvojili na tri poena prednosti. Zatim Jukić u posljednjem napadu Križevčana pogađa tricu za izjednačenje prije nastavka. Posložila se momčad iz Virja i do kraja druge četvrtine imala 17 poena prednosti. Gledali smo dominaciju gostiju i u nastavku utakmice – nadigrali su Podravci Križevčane pod obručima i smireno ušli u posljednju dionicu utakmice. Izgubila je momčad Ante Tomasa i posljednju četvrtinu. Križevčani nisu imali rješenja za raspoloženog Zadravca koji je utrpao čak 33, uz  kapetana Šestaka koji je skupio 17 poena.