RADNIK KRIŽEVCI  6 (2)

PODRAVAC 1 (0)

RADNIK KRIŽEVCI: Vrbančić, Mačković, Ovčar (od 28. Babić), Mladen H. (od 55. Dimović), Mladen M., Borovčak (od 74. Jandrašec), Son, Seok (od 55. Bastašić), Petak, Stubičan (od 55. Kranjčević), Srbljinović. TRENER: Dražen Kemenović.

PODRAVAC: Ramaj, Pozder (od 66. Jelić Balta), Tuba, Šumandl, Gilanj, Arap, Šokec, Hontić (od 46. Šignjar), Miketić (od 66. Drmenčić), Šepec (od 66. Rukelj), Strajnić. TRENER: Valentin Knapić.

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: oko 200. SUDAC: Nikola Kristić (Ćeralije). POMOĆNICI: Ivan Huđ i Mario Brunec (oba iz Koprivnice).

STRIJELCI: 1:0 Borovčak (33), 2:0 Mladen M. (37), 3:0 Babić (50), 4:0 Babić (53), 4:1 Jelić Balta (76), 5:1 Jandrašec (79), 6:1 Jandrašec (85).

CRVENI KARTON: Tuba (17. min) kod Podravca.

U susretu osmog kola 3.HNL Sjever snage su u subotu na Gradskom stadionu u Križevcima odmjerili Radnik i Podravac iz Virja. Slavili su Križevčani 6:1 pred domaćom publikom protiv momčadi Valentina Knapića koja se nalazi na začelju tablice bez bodova. Novi strateg na klupi Križevčana Dražen Kemenović nakon pet utakmica ne zna za poraz, a Radnikovci su pobjedom učvrstili drugo mjesto tablice.

Otvorili su Križevčani susret bolje i odmah dali do znanja gostima da će se morati potruditi ako žele svoje prve bodove. Već u 5. minuti Stubičan ima sjajnu prigodu za pogodak, no gosti se uspijevaju obraniti. Nastavlja se dominacija Radnika, a Hrvoje Mladen u 15. ne iskorištava priliku iz prekida, kao ni Ovčar  samo minutu kasnije. Već u sljedećem napadu Tuba ruši Borovčaka koji se sjajno oslobodio braniča Podravca, a sudac Kristić bez dvojbe šalje mladog stopera gostiju u svlačionicu. Igrala se 33.minuta susreta kada su Križevčani spojili još jednu u nizu sjajnih akcija koju je ovog puta u pogodak pretvorio Borovčak. Samo četiri minute kasnije Mihael Mladen pogađa u desni kut Ramaja koji je bio bespomoćan. Križevčani tako na predah odlaze s dva pogotka prednosti.

U nastavku utakmice domaćini su ponovno dirigirali na svojem travnjaku, a za potvrdu pobjede pobrinuo se Babić koji trese mrežu u 50. pa zatim i u 53. minuti. Gosti su upisali počasni pogodak kada je u 76. minuti Jelić Balata savladao Vrbančića koji do tada nije bio uposlen. Odgovor na pogodak gostiju samo tri minute kasnije ima Jandrašec koji sjajnim udarcem šalje loptu u mrežu Podravca za 5:1 Radnika. Samo šest minuta kasnije Jandrašec ponovno precizno pogađa za konačnih 6:1 i veliku pobjedu Križevčana.