NK "Radnik" Križevci – NK "Mladost" Ždralovi 1:4

Danas je u Križevcima odigran derbi 3. Hrvatske nogometne lige Sjever između NK “Radnik” Križevci i NK “Mladost” iz Ždralova. Bio je ovo susret dvije vodeće momčadi u prvenstvu. Do sada su obje imale po 22 boda, no Mladost iz Ždralova bila je vodeća zbog bolje gol-razlike. Proteklog vikenda prekinut je niz Radnika od pet uzastopnih pobjeda, na gostovanju u Ludbregu poraženi su s minimalnih 1:0.
Spomenimo i to kako momčad Radnika do proteklog vikenda nije izgubila niti jednu domaću utakmicu ove sezone. Bila je ovo jedna zanimljiva utakmica gdje je NK “Mladost” iz Ždralova kao pobjednik napravio veliki korak prema prvome mjestu na kraju ove prevrtljive 2020. godine. Mladost i Radnik do sada su odigrali 24 službene utakmice, a omjer je bio, i moramo priznati uvjerljivo ostao na strani Mladosti koja je upisala čak 17 pobjeda, četiri utakmice završile su bez pobjednika, dok je Radnik upisao samo tri pobjede.

Pogotke za NK “Mladost” danas su postigli Jakšić u 16. minuti, zatim Kamga Landry u 35., te Sabljić u 65. minuti. Za domaće je zabio Petak u 76. minuti, a konačan rezultat postavio je Kamga Landry u 82. minuti susreta. NK Mladost iz Ždralova ovom je pobjedom nakon 12. kola učvrstio svoju poziciju na vrhu ljestvice.