Ponos! Hrvatske rukometašice osvojile broncu!

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju pobjedom protiv domaćina Danske i ostvarila povijesni uspjeh za žensku rukometnu reprezentaciju.
Na poluvremenu je rezultat bio 12:12, ali naše su u nastavku fantastično igrale obranu za koju Dankinje nisu imale rješenje, a odlična je na vratima ponovo bila Tea Pijević, dok je igračica susreta je bila Katarina Ježić s pet.
Na koncu je utakmica završila s rezultatom 25-19 za veliko slavlje hrvatskih rukometašica.
Ovo je prva medalja za hrvatski ženski rukomet, te jedna od najvećih senzacija u povijesti europskih prvenstava.

Put hrvatske reprezentacije do brončne medalje na Europskom prvenstvu:

Skupina C kolo: Hrvatska – Mađarska 24-22 kolo: Hrvatska – Nizozemska 27-25 kolo: Hrvatska – Srbija 25-24

II krug – Skupina II kolo: Hrvatska – Rumunjska 25-20 kolo: Hrvatska – Norveška 25-36 kolo: Hrvatska – Njemačka 23-20