Za 95.916 poljoprivrednika žurno odobreno 173,4 milijuna litara plavog dizela

Agencija za plaćanja žurno je odobrila pravo na potrošnju plavog dizela za ukupno 95.916 poljoprivrednika u iznosu od 173,4 milijuna litara, temeljem prijavljenih površina i/ili grla stoke u zahtjevu za izravnu potporu u prethodnoj godini.

Pravo na potrošnju plavog dizela ostvaruju poljoprivrednici registrirani u Upisnik poljoprivrednika, koji su u prethodnoj ili tekućoj godini podnijeli Jedinstveni zahtjev za potporu. Poljoprivrednici mogu ostvariti pravo na potrošnju plavog dizela temeljem prijavljenih površina poljoprivrednog zemljišta i grla stoke. Odobrene količine plavog dizela dostupne su poljoprivrednicima na karticama od 5. siječnja 2021. Pozivom na broj telefona 01/6128-877 poljoprivrednici mogu provjeriti trenutno stanje odobrenog plavog dizela za svoje gospodarstvo.

Na području Sisačko-moslavačke županije za ukupno 5.793 korisnika dodijeljeno je 9.686.655,30 litara plavog dizela.

NAZIV POTPOREBROJ KORISNIKADODIJELJENA KOLIČINA PLAVOG DIZELA (lit )
Koze1820323.616,00
Krave dojilje103934.633.740,00
Krmače46492.513.880,00
Livade i pašnjaci515799.103.158,00
Mliječne krave646610.477.480,00
Ostale poljoprivredne površine87909120.939.361,50
Ovce91572.989.008,00
Voćnjaci, vinogradi, duhan, povrće6098221.329.800,50
ZIP goveda31888.640,00
ZIP kopitari1260818.520,00
ZIP ovce i koze223235.672,00
ZIP perad185579,12
ZIP svinje170

Ministarstvo poljoprivrede

Pratite nas na društvenim mrežama!