Kakva igra! Hrvatska u napetoj završnici pobijedila Portugal rezultatom 25-24

U drugoj utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju, Hrvatska je pobijedila Portugal rezultatom 25:24. Jučer je Hrvatska izgubila od Francuske jedino pobjeda u današnjoj utakmici nas je mogla dalje zadržati u igri za Olimpijske igre.

Hrvatska je loše ušla u susret u kojem ni napad ni obrana nisu funkcionirali, za razliku od utakmice dan prije protiv Francuske i rezultat na poluvremenu je bio 12:9 za Portugal. U nastavku smo nastavili s lošom igrom i u jednom trenu gubili s čak šest razlike, ali u utakmicu su nas vratila krila, ponajprije fenomenalni Ivan Čupić. U zadnjim trenucima Hrvatska je preokrenula rezultat i odnijela pobjedu.
Sutra igramo posljednju utakmicu kvalifikacija protiv Tunisa, nakon koje će biti odlučena dva putnika iz skupine koja će ići na Olimpijske igre u Tokiju ove godine.