Danas su se cijepili građani Križevaca

U sportskoj dvorani danas su se cijepili građani Križevaca drugom dozom Astra Zeneca i prvom dozom cjepiva Pfeizer. Kako nam je izjavila ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko-križevačke županije dr. Draženka Vadla, zainteresiranost je velika.

-“Danas ovdje cijepimo 510 građana sa drugom dozom Astra Zenece i započinjemo s prvom dozom za 546 sugrađana sa prvom dozom Pfeizera. U cijeloj našoj županiji do sada je procijepljeno
14750 naših sugrađana sa prvom dozom i 4650 sa drugom dozom. Nastavit ćemo sukladno našem planu i količinom cjepiva koje će nam pristizati. Idući tjedan imamo šest punktova gdje ćemo primjenjivati drugu dozu u Rasinji, Legradu, Kloštru Podravskom, u Đurđevcu ćemo primijeniti i prvu i drugu dozu.


U našoj županiji timovi su uhodani i moram pohvaliti liječnike primarne prakse koji obave veliki posao. Ključna je priprema punkta i pacijenata. Oni to savršeno rade, nema gužve, pacijenti dolaze 5 minuta prije zakazanog termina i sve se točno na minutu provodi. Procjepljivanje 30 osoba na jednom punktu traje 20 minuta sa 15 minuta opservacije.
Uz drugu dozu koju ćemo primijeniti 30. travnja u Đurđevcu, primijeniti ćemo i prvu dozu i tako ćemo obuhvatiti onih 1000 sugrađana koji tamo čekaju.


Zatim 8. svibnja planiramo napraviti veliki punkt i u Križevcima i u Koprivnici sa 1800 ljudi na svakom od tih punktova i onda će nam, ovisno o veličini gradova, u Križevcima ostati za sada još jedan tako veliki punkt od 1800, a u Koprivnici još takva dva punkta. U primarnoj praksi za sada čeka još oko 9000 ljudi koje ćemo do kraja svibnja zasigurno procijepiti ukoliko bude dovoljnih količina cjepiva” – kazala je dr. Draženka Vadla.

ji/radiokrizevci.hr

Pratite nas na društvenim mrežama!