Dodijeljena javna priznanja Koprivničko-križevačke županije, počasni građanin akademik Dragutin Feletar zahvalio u ime nagrađenih

Danas je u koprivničkom Domu mladih održana svečana dodjela javnih priznanja Koprivničko-križevačke županije, obzirom da povodom 28. obljetnice i Dana Županije, zbog epidemiološke situacije, nije održana tradicionalna svečana sjednica Županijske skupštine. Županija s velikom zahvalnošću nagrađenima odaje dužno poštovanje i priznanje za sve zasluge koje je Odlukom o dodjeli javnih priznanja potvrdila  Županijska skupština na 24. sjednici održanoj 25. veljače ove godine.

Uvodno se obratio predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar koji je kazao: „Ovim prijemom na simboličan način želimo zahvaliti svima koji su svojim predanim i nesebičnim radom u društvenim, gospodarskim, kulturnim, obrazovnim i sportskim područjima uvelike doprinijeli ugledu i promociji Županije. Čestitam na vašim postignućima i želim vam mnogo zdravlja i sreće u daljnjem radu i životu.“

Župan je izrazio zadovoljstvo okupljanjem dobitnika priznanja te uz čestitke poručio: „Ovo je radostan događaj za sve vas koji ćete primiti priznanja, ali i za sve nas koji smo sudjelovali u odabiru, odlučivanju i živjeli s vama ta postignuća. Ova dodjela trebala se odvijati u sklopu proslave 28. obljetnice naše županije, koju vam ponovno čestitam, a iza tog vremena stoje mnogi rezultati i postignuća o kojima bi se moglo pričati. Danas je najvažnije pričati o vama jer ste dali najveći doprinos tome da zaista možemo s ponosom reći da živimo u našoj Koprivničko-križevačkoj županiji. Ponosan sam i što sam na čelu ove županije te vam iskreno i od srca zahvaljujem na svemu što činite za njezin boljitak i razvoj. Želim vam puno zdravlja, sreće, zadovoljstva i svako dobro.

Saborski zastupnik Darko Sobota zahvalio je županu i predsjedniku Pintaru na pozivu te kazao: „Čast mi je i zadovoljstvo s vama podijeliti ovaj sretan trenutak. Zahvaljujem vam na nesebičnom doprinosu te što ste svojim radom i angažmanom prije svega obogatili sredine iz kojih dolazite, a u konačnici i našu županiju. Kao član Hrvatskog sabora čestitam vam na svim priznanjima i postignućima i veselim se našoj suradnji u vremenu koje je pred nama.“

Počasni građanin Koprivničko-križevačke županije akademik prof. dr. sc. Dragutin Feletar u ime svih nagrađenih zahvalio je Županijskoj skupštini i vodstvu Županije te održao prigodni govor: „U našoj županiji ima mnogo zaslužnih i kreativnih građana koji su također sigurno zaslužili ova priznanja te svi zahvaljujemo što ste izabrali upravo nas. Pitali su me što mi znači ovo priznanje i odgovor je vrlo lagan – zavičajna nagrada mi je najdraža. Za svoje djelovanje i prinose u znanosti i kulturi dosad sam primio brojna domaća i strana priznanja, no osobito sam sretan što me podržala i zavičajna zajednica te me pratila na tom stvaralačkom putu. Danas možemo s ponosom reći da je osnivanje naše županije prije gotovo 30 godina imalo puno opravdanje – imamo predivnu prirodnu i kulturnu baštinu, vrijedne i kreativne ljude, a osobito me veseli što će sljedećih godina ovo biti mjesto ostvarivanja najvećih investicija u svojoj povijesti – nastavka gradnje brze ceste, modernizacije željezničke pruge, aglomeracija, proširenja industrijskih kapaciteta te ulaganja u školstvo i zdravstvo. Još jednom zahvaljujem na svim priznanjima.“

Svečanoj dodjeli, uz dobitnike javnih priznanja, prisustvovali su i zamjenik župana Ratimir Ljubić te potpredsjednica Županijske skupštine Verica Rupčić.

Javna priznanja:Počasni građanin: akademik prof. dr. sc. Dragutin FeletarNagrada Koprivničko-križevačke županije za životno djelo: mons. Leonard MarkačNagrada Koprivničko-križevačke županije za promicanje inovatorstva „Marcel Kiepach“: 2. i 3. razred u zanimanjima CNC operater i automehatroničar Strukovne škole Đurđevac i mentor Mladen ParagNagrada Koprivničko-križevačke županije za doprinos ugledu i promociji Koprivničko-križevačke županije:  Udruga „Peski-Art Đurđevac“Nagrada Koprivničko-križevačke županije za doprinos ugledu i promociji Koprivničko-križevačke županije: prof. Ivan PalNagrada Koprivničko-križevačke županije za iznimno postignuće u protekloj godini: Udruga „Fun station“i Obrt za proizvodnju drvene ambalaže „Koleks“

Zahvalnice koprivničko-križevačke županijeŽenski košarkaški klub „Podravac“ Virje,Matija Vogrinčić iz Đurđevca,Ivica Bležeković iz Gole,Križevački likovni krug,DVD Sveti Petar Orehovec

Plaketa Župana Koprivničko-križevačke županijedr.sc. Draženka VadlaAnte TomasDubravka Jaković

Služba ureda župana

Fotografije: KKŽ, Ivan Brkić

Pratite nas na društvenim mrežama!