Hvala vam na plemenitosti! – višestruki darivatelji krvi primili zahvalnice uz Dan dobrovoljnih darivatelja krvi

Na Dan dobrovoljnih darivatelja krvi, 25. listopada, gradonačelnik Križevaca Mario Rajn održao je tradicionalni prijem za višestruke darivateljice i darivatelje krvi kako bi im zahvalio za njihovu humanost i plemenitost. Predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Križevci Franjo Husinec kazao je da GDCK Križevci ima 124 godine dugu tradiciju djelujući i ispunjavajući prvotnu najvažniju misiju Crvenog križa, a to je pomagati i čuvati dostojanstvo svakoga u potrebi i graditi društvo utemeljeno na solidarnosti:”

Nadam se da je bogat rad našeg društva prepoznat ne samo u našem gradu, nego i mnogo šire. Jedna od najvažnijih djelatnosti Hrvatskog Crvenog križa je dobrovoljno darivanje krvi koje se u Križevcima uspješno provodi već više od 60 godina. To je najplemenitija akcija u kojoj sudjeluju naši sugrađani. Krv je simbol života, nezamjenjiva je u spašavanju života i vraćanju zdravlja oboljelima. Stoga nije čudo da je i Svjetska zdravstvena organizacija darivanje krvi nazvala herojskim činom.” – rekao je predsjednik GDCK Križevci Franjo Husinec te podsjetio na prvu akciju dobrovoljnog darivanja krvi koja je bila u Sisku 25. listopada 1953.

-“Kod nas u Križevcima početak darivanja krvi bio je početkom 1960-tih godina. Danas su potrebe za krvlju znatno povećane, a glavni razlozi su prometne nesreće, veći broj planiranih operacija u našim bolnicama, liječenje kroničnih bolesti te transplantacije organa po čemu smo prvi u svijetu u odnosu na broj stanovnika. U našem GDCK Križevci registrirano je danas 1039 dobrovoljnih darivatelja krvi. U Klubu 100 naše županije je oko 25 naših darivatelja , a zadnje godine priključilo se još 27 novih darivatelja krvi. Prošle godine prikupili smo 1277 doza krvi , a ove godine do mjeseca rujna 854 doze. Do kraja godine preostaju još četiri akcije darivanja krvi. Naša je županija prva u Hrvatskoj po broju darivanja u odnosu na broj stanovnika” – rekao je Franjo Husinec i zahvalio darivateljima na plemenitosti i darivanju dijela sebe, čovječnosti i ljubavi prema drugima.

Pročelnik Upravnog odjela za financije, proračun i javnu nabavu Koprivničko-križevačke županije Darko Masnec uputio je darivateljima čestitke na njihovom humanom djelu u ime županije i župana Darka Korena. Istakao je da je naša županija nekoliko godina za redom prva po broju davanja krvi u odnosu na broj stanovnika . Čestitao je svim dobitnicima priznanja, te posebno onima koji su prvi puta dali krv i postali članovi velike obitelji dobrovoljnih darivatelja krvi.

Gradonačelnik Mario Rajn zahvalio je svima koji spašavaju život onima koji su u potrebi:

-“Danas je prilika da vam odamo dužnu čast i poštovanje, a one koji su prvi puta ovdje da primimo u zajednicu dobrovoljnih darivatelja krvi sa velikom radošću i damo podstrek da se vraćate na svaku akciju dobrovoljnog davanja krvi.” – rekao je gradonačelnik, uputio čestitke dobrovoljnim darivateljima krvi te zahvalio i svim djelatnicama na čelu s ravnateljicom i predsjednikom za uspješnu organizaciju akcija darivanja krvi .Dobrovoljnim darivateljima krvi pristigle su i čestitke koje su uputili predsjednik Hrvatskog crvenog križa Josip Jelić i predsjednica Društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije Đurđice Trbus. U svojim čestitkama zahvalili su darivateljima na plemenitosti i i nesebičnosti u davanju sebe za spas života i zdravlja unesrećenih i oboljelih. Priznanja višestrukim darivateljicama i darivateljima krvi uručili su zatim gradonačelnik Mario Rajn, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Franjo Husinec i ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Križevci Antonija Pukec. 

U ime svih nagrađenih zahvalu na priznanju uputio je u darivatelj Miroslav Lovreković :

-“Sretan sam što omogućujem, zajedno sa svim drugim davateljima, da se pomogne ljudima kod njihovog ozdravljenja” – rekao je Miroslav Lovreković te uputio čestitke svim darivateljima uz njihov dan.

Zahvalnice i priznanja primili su darivatelji:

25 davanja – žene – zahvalnica i značka s oznakom broja davanja krvi

 1. ROMANA ŠARGAČ
 2. DIJANA ŽUŠKIN

40 davanja – muški – zahvalnica i značka s oznakom broja davanja krvi

 1. VLADO PUGAR
 2. BRANKO ŠKRNJUG
 3. DARKO VRBANEC
 4. BOŽIDAR BANEKOVIĆ
 5. HRVOJE KLIČEK
 6. MLADEN MAJHEN
 7. MARKO PAVUNIĆ
 8. MARIJAN HUZJAK
 9. MATO TADEJ
 10. DANIJEL MIKEC
 11. IVAN GRDIĆ

35 davanja- žene – zahvalnica i brončani znak priznanja

 1. VESNA OREHOVAČKI

50 davanja muški-zahvalnica i brončani znak priznanja

 1. IVICA BEREND
 2. STJEPAN BOČKAJ
 3. DRAŽEN BRATIĆ
 4. ZDENKO MAKSIĆ
 5. VLADO MARIJANOVIĆ
 6. MILAN GOMZA
 7. BORIS HERUC
 8. IVAN PICIG
 9. ZDRAVKO POMPER
 10. LUKA TINODI
 11. SRĐAN UZELAC

  75 davanja muški – zahvalnica i srebrni znak priznanja                                                                                                                                                                             

 1. STJEPAN KOPRIVNJAK
 2. IVAN SKOKOVIĆ
 3. MIROSLAV LOVREKOVIĆ
 4. MARKO HASANEC
 5. BOŽO PAVIĆ
 6. MATO PAVIČIĆ
 7. TOMISLAV LOVREKOVIĆ
 8. VLADIMIR TOPLAK

100 davanja muški- zahvalnica i zlatni znak priznanja

 1. DARKO HANŽEKOVIĆ
 2. MLADEN SOKAČ

125 davanja muški – zahvalnica za izvanredni uspjeh s plaketom

 1. KARLO JANDRLIĆ

OBITELJSKA ZAHVALNICA ZA DDK

 1. OBITELJ LEVAK ( MLADEN, MIRO, DENIS )
 2. OBITELJ VIŠAK ( SAŠA, SINIŠA )
 3. OBITELJ JELUŠIĆ ( MARIJAN, MARIJO )

  ZAVRŠNA ZAHVALNICA

 1. VALENT KRUŠIĆ
 2. VLADIMIR MRNJAVČIĆ
 3. IVAN MATAK
 4. STJEPAN MATEJAŠ

Za prvo davanje kod žena zahvalnicu i značku s oznakom broja davanja krvi dobile su:
1. MICHAELA AMENT
2. ANA MARIA BAUMKIRCHER
3. DIJANA BAUMKIRCHER
4. MIHAELA CRNČIĆ
5. LUCIJA GUDIĆ
6. MATEJA LONČAR
7. ELENA NEMČIĆ
8. LJILJANA PICIG
9. SANJA ŠELENDIĆ
10. LUCIJA ŠVEC
11. VANJA VIDAKOVIĆ
12. MIHAELA ZELIĆ

Za prvo davanje kod muškaraca zahvalnicu i značku s oznakom broja davanja krvi dobili su:
1. RENATO ADAMIĆ
2. VLADIMIR BAN
3. DORIAN DUBRAVEC
4. MARKO HORVAT
5. DARKO JEMBREK
6. HRVOJE JEMBREK
7. MANUEL MARKOVIĆ
8. PATRIK MIKŠIĆ
9. GORDAN PAVLINUŠIĆ
10. MARTIN PAŽIN
11. MIHAEL POSAVEC
12. DAMIR VRBANČIĆ
13. MARKO VRHOVEC
14. DENIS ŽAJDLIK
15. VIBOR ŽIBRIN

ji/radiokrizevci.hr

Pratite nas na društvenim mrežama!