U Koprivnici uspješno održan 18. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

Protekle je nedjelje, 28. studenoga 2021. godine, po prvi puta u Gradu Koprivnici održan 18. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, nacionalna manifestacija posvećena bogatstvu vokalnog stvaralaštva RH. Susret je održan u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, krovne udruge kulturno-umjetničkog amaterizma u RH, a pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije te uz materijalnu potporu Ministarstva kulture i medija RH. U suorganizaciji Susreta sudjelovali su Zajednica KUU-a Koprivničko-križevačke županije, Pučko otvoreno učilište Koprivnica i Hrvatsko društvo skladatelja. 

18. izdanje Susreta okupilo je u Dvorani Domoljub POU-a Zaprešić ukupno 13 vokalnih sastava s više od 160 pjevača. Sastavi sudionici svoj su nastup na Susretu morali izboriti putem županijskih smotri i video selekcija u konkurenciji od ukupno 34 mala vokalna sastava iz 11 hrvatskih županija i Slovenije.

Program Susreta je održan u skladu sa strogim epidemiološkim mjerama u dva dijela uz video prijenos na mrežnim kanalima HSK. Prvi je dio održan u jutarnjem terminu, a bio je posvećen izvornim pučkim napjevima u izvedbi skupina iz Bekteža, Kutereva, Velike Ludine, Gornjeg Kraljevca, Siska i Slavetića, dok je publika od 17 sati istoga dana mogla poslušati male vokalne sastave folklornog izričaja iz Čakovca, Oroslavja, Garešnice i Ljubljane, te sastave slobodnih stilova i žanrova koji dolaze iz Konjščine, Sračinca i Zagreba.  

Izvedbe sudionika pratilo je Stručno povjerenstvo u sastavu dr. sc. Joško Ćaleta, Tomislav Habulin i Zlatan Sindičić, koji su odlučili o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 3 kategorije koncertnog programa:

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE

1. NAGRADA: Ženska vokalna skupina KUD-a „Dangubice”, Kuterevo

2. NAGRADA: Ženska vokalna skupina KUU-a „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec

3. NAGRADA: Mješoviti pjevački sastav KUD-a „Lipa“, Slavetić

PRIZNANJA:

Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež

Pjevačka skupina KUD-a „Mijo Stuparić“, Velika Ludina

Pjevačka skupina „Češke besede“, Sisak

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

SREBRNE PLAKETE

Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec 

Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš’kog kulturnog centra, Garešnica

BRONČANE PLAKETE

Ženska vokalna skupina KUD-a „Sloboda“, Oroslavje

Pjevačka skupina „Fijolice“ Međimurskog KUD-a „Ivan Car“, Ljubljana

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

SREBRNE PLAKETE

Vokalni sastav „Asante“, Zagreb

Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina

BRONČANA PLAKETA

Vokalni sastav „Acapella“, Sračinec

Video snimka 18. Susreta dostupna je za pregled na sljedećim linkovima:

Prvi dio (KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE):  https://youtu.be/T_NauZnH0H0 

Drugi dio (KATEGORIJE FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA te SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA):   https://youtu.be/fW8bDNepkrc

Pratite nas na društvenim mrežama!