Križevčani položili vijence i zapalili svijeće u čast poginulim braniteljima
Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, križevački branitelji i građani danas su obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 31. godišnjicu vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
Središnji dio komemorativnog programa održan je kod spomenika Ponos branitelja u znaku križa u bivšoj vojarni. Obitelji poginulih i nestalih branitelja, zatim predstavnici braniteljskih udruga, delegacije Grada, političkih stranaka i skupina građana odali su počast svim hrvatskim braniteljima, kao i trideset sedmorici Križevčana koji su poginuli braneći svoju zemlju.
Govorili su predsjednik gradskog Odbora za branitelje Božo Lazar i gradonačelnik Tomislav Katanović. U svojim obraćanjima su naglasili važnost očuvanja istine o Domovinskom ratu i prenošenja njegove vrijednosti na mlađe generacije.


















