Radio Križevci – KORNER

Dobrodošli u naš RADIO KRIŽEVCI KORNER! Svi nogometni fanovi na ovom Svjetskom prvenstvu doći će na svoje jer smo za Vas organizirali zajedničko gledanje utakmica! Bodrimo naše vatrene zajedničkim snagama u Klubu Kulture!

Svjetsko prvenstvo 2022: Hrvatska u Katru, raspored i točne satnice svih utakmica
Hrvatska reprezentacija od 20. studenog nastupa na SP-u 2022. u Katru, koje završava 18. prosinca.

SP Katar 2022.
U studenom i prosincu ove godine na rasporedu je Svjetsko prvenstvo 2022. u Katru. Hrvatska nastupa u skupini F zajedno s Marokom, Kanadom i Belgijom. SP 2022. počinje u nedjelju, 20. studenog, a veliko finale je 18. prosinca.

Hrvatska na SP-u 2022.
Drugu utakmicu na SP-u Hrvatska igra protiv Kanade u nedjelju, 27. studenog od 17 sati u Dohi. Treći susret u grupi F Hrvatska igra protiv Belgije u četvrtak, 1. prosinca od 16 sati u Al Rayyanu.

U osminu finala plasirat će se po dvije najbolje reprezentacije iz svih osam grupa. Skupina F, u kojoj su Vatreni, križa se sa skupinom E, u kojoj se nalaze Španjolska, Njemačka, Japan te Kostarika.

Raspored utakmica SP 2022:

1. KOLO – ODIGRANA PRVA UTAKMICA HRVATSKA – MAROKO

Hrvatska reprezentacija svoju prvu utakmicu odigrala je danas, 23. studenog, protiv Maroka u Al Khoru. Hrvatska i Maroko su podijelili bodove, odnosno odigrali su bez golova, dakle utakmica je završila rezultatom 0:0.

Hrvatska nije uspjela ponoviti uspjehe iz SP 1998 i 2018, kada su Vatrene pobjede na startu natjecanja odvele do bronce, odnosno srebra. Dojam je da je Hrvatska ušla u dvoboj s previše respekta prema Marokancima, koji su se u nekim trenucima sami nudili, te da je ofenzivnija postava od samog poočetka mogla polučiti trijumf.  S premalo igrača je Hrvatska dolazila u suparnički prostor i to, zajedno s ne baš raspoloženim Lukom Modrićem, nije bilo dovoljno za pobjedu, već smao za remi.

Marokanci su započeli dvoboj puno nervoznije, načinili su u samom početku tri velike pogreške pred svojim kaznenim prostorom, no to nije urodilo izgledom prilikom za hrvatske napadače.

2. KOLO – ODIGRANA UTAKMICA HRVATSKA – KANADA

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Kanadu 4-1 (2-1) u dvoboju drugog kola skupine F svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar. Kanada je povela golom Alphonsa Daviesa već u drugoj minuti, ali je potom uslijedio preokret. Andrej Kramarić je zabio dva, u 36. i 70. minuti, a Marko Livaja jedan pogodak, u 44. minuti, za slavlje Hrvata. Sve je okončano golom Lovre Majera u 94. minuti.

Na ljestvici nakon drugog kola vode Hrvatska i Maroko sa po četiri boda. Tri ima Belgija, dok je bez bodova Kanada koja više jedina u ovoj skupini nema šanse za proboj prema osmini finala. U posljednjem, trećem kolu ove skupine F, u četvrtak od 16 sati igraju Hrvatska – Belgija i Kanada – Maroko.