Županijsko Antikorupcijsko povjerenstvo odabralo najbolje radove na natječaju „Moja županija bez korupcije“

U prostorijama Županijske uprave prošlog je tjedna održana 2. sjednica Antikorupcijskog povjerenstva Koprivničko-križevačke županije na kojoj su članovi  odabrali najbolje radove koji su pristigli na kreativni natječaj „Moja županija bez korupcije“. Ovaj poticajan natječaj provodi se sedmu godinu zaredom i jedini je takav u Hrvatskoj, a namijenjen je mladim kreativcima iz osnovnih i srednjih škola s područja županije koji kroz likovne, literarne i video radove izražavaju svoju percepciju korupcije kao društveno neprihvatljive pojave.

Ove godine pristigla su ukupno 72 rada, iz 15 osnovnih škola (zajedno sa područnim školama), tri srednje škole i učeničkog doma, a sudjelovalo je 113 učenika koje je mentoriralo 30 mentora.  Sjednici Antikorupcijskog povjerenstva kojom je predsjedala predsjednica Renata Glavica, prisustvovao je i zamjenik župana Ratimir Ljubić koji je uputio pohvale djeci na maštovitosti, promišljanju svijeta oko sebe i uključivanju u borbu protiv korupcije.

Članovi Antikorupcijskog povjerenstva su nakon rasprave i pregleda odabrali najbolje radove  kojima će pripasti i novčane nagrade, a s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju dodjela nagrada i zahvalnica uključivat će samo mentore koji će u Županijskoj upravi u četvrtak, 9. prosinca na Međunarodni dan borbe protiv korupcije,  u ime učenika preuzeti nagrade.

Čestitamo svima koji su sudjelovali na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“!

Nagrađeni radovi:

  1.  ZA LIKOVNI RAD (od 1. do 4. razreda):
  1. nagrada GRETA JURIĆ

                         MARIA PICER

                         OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,

KOPRIVNICA, 4. razred

Mentor: SENKA PINTRARIĆ

Naziv rada: Ne daj se upecati!

  1. nagrada MARIJA BELČIĆ

                      OŠ „BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICA,

PODRUČNA ŠKOLA STARIGRAD, 4. razred

Mentor: MAJA SOLINA

Naziv rada: Stablo korupcije

  1. nagrada LANA FIČKO

                      MIA PREPELIĆ

                      OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, PODRUČNA ŠKOLA                              KOPRIVNIČKI IVANEC, 1. razred

Mentor: SELMA VAROVIĆ

Naziv rada: Ulica mirnih snova

  1.  ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 1. do 4. razreda):
  1. nagrada LUCA JUKIĆ

                         NORA ZEMBER KUKEC

                         OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,

KOPRIVNICA, 4. razred

Mentor: SENKA PINTRARIĆ

Naziv rada: Zviždač (video rad)

  1. nagrada ZOA MLINARIĆ

                        OZANA KAPUS

                        LEON RUS

                        EMA VRBANIĆ

                        MARIJA BUNIĆ

                        OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,

KOPRIVNICA, 2. razred

Mentor: ĐURĐICA POŠTA

Naziv rada: Korupcijo stani, ne gnjavi!

  1. nagrada LEONA BORŠTNAR

                        NEO PETROVIĆ

                        BORNA STRAH

                        OŠ „BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICA, 2. razred                                     Mentor: INES TURK

Naziv rada: Skupa čokolada (video rad)

  1.  ZA LIKOVNI RAD (od 5. do 8. razreda):
  1. nagrada LANA OVNIĆ

                        OŠ ĐURĐEVAC, 8. razred

Mentor: DAVORKA HRŽENJAK

Naziv rada: Word snack

  1. nagrada DIJANA HALIAGIĆ

                     OŠ ANDRIJE PALMOVIĆA RASINJA, 7. razred

Mentor: ZVONIMIR HARAMIJA

                        Naziv rada: Stop korupciji

  1. nagrada MIRNA ĐAPA

                        OŠ ĐURĐEVAC, 8. razred

Mentor: DAVORKA HRŽENJAK

Naziv rada: Oči svijeta

  1.  ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 5. do 8. razreda):
  1. nagrada UNA BEBEK

                     OŠ „BRAĆA RADIĆ“, KOPRIVNICA, 6. razred

                     Mentor: IVANA PINTARIĆ

Naziv rada: Lače iz izloga

  1. nagrada KLARA ČEREPINKO

                     OŠ MOLVE, 7. razred

                        Mentor: MARIJA HALAČEK

Naziv rada: Novci (ne)sreće

  1. nagrada JAN ŽERJAV

                      OŠ SOKOLOVAC, 5. razred

Mentor: BILJANA NOVOSEL GVOZDEN

Naziv rada: Luda vremena

  1.  ZA KREATIVNU SURADNJU (suradnja učenika od 1. do 8. razreda)
  2. nagrada ANA REVENSKI, razred

                 PETRA VRABEC, 6. razred

                 ZARA ZVONAREK, 6. razred

                 MARTA GAŠPARIĆ, 5. razred

                 GABRIJELA ŠKODA, 6. razred

                 OŠ KOPRIVNIČKI BREGI

Mentor: TIJANA MAMIĆ

                 Naziv rada: Recept (video rad)

  1.  ZA LIKOVNI RAD (srednja škola):
  1. nagrada HANA SEVER

UČENIČKI DOM KRIŽEVCI, 4. razred

Mentor: MARIJA KOVAČIĆ

Naziv rada: Aranea Corruptionis

  1. nagrada LANA MARTINOVIĆ

UČENIČKI DOM KRIŽEVCI, 1. razred

Mentor: SANELA HRG

Naziv rada: Moć novca danas

  1. nagrada LUCIJA ŠTEFUN

SREDNJA ŠKOLA „IVAN SELJANEC“ KRIŽEVCI,

  1. razred

Mentor: TAMARA VRHOVEC                                        Naziv rada: Bog bogatstva i boginja siromaštva

  1.  ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (srednja škola):
  1. nagrada VIKTORIJA ŠVAGELJ

SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 4. razred

Mentor: IVANA FOSIĆ CRNJAKOVIĆ

Naziv rada: Kušnja

  1. nagrada MARINA DOLENČIĆ

SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 4. razred

Mentor: IVANA FOSIĆ CRNJAKOVIĆ

Naziv rada: Ispraznost

  1. nagrada EVA NOVAK

SREDNJA ŠKOLA „IVAN SELJANEC“ KRIŽEVCI,

  1. razred

Mentor: SUZANA IVANČEK                                        Naziv rada: Korupcija

Služba ureda župana

Pratite nas na društvenim mrežama!