Glazbena večer na Strossu – završni koncert polaznica Ljetne škole pjevanja

08.07.2026. Silvia Novosel

Podijeli:
Glazbena večer na Strossu – završni koncert polaznica Ljetne škole pjevanja

Večeras, 8. srpnja, s početkom u 20 sati, paviljon na Strossmayerovom trgu postat će pozornica za završni koncert polaznica Ljetne škole pjevanja i vrhunac petodnevnog intenzivnog rada mladih glazbenica.

Katja, Lada, Lota, Mia, Mihaela, Mirna, Petra i Tonka su od 4. do 8. srpnja uz stručno vodstvo svojih mentorica Ane Jakšić i Ane Majdak, kroz dinamične individualne i grupne radionice radile na pjevačkoj tehnici, pravilnom disanju, vokalnoj interpretaciji, ali i scenskom nastupu te izražajnosti. Stečena znanja i vještine djevojke će ponosno predstaviti javnosti na večerašnjem koncertu.

Mentorica Ana Jakšić profesionalna je pjevačica s više od 25 godina iskustva na hrvatskoj i međunarodnoj glazbenoj sceni. Snimila je i objavila više od 500 skladbi te ostvarila suradnje s brojnim renomiranim glazbenicima u Hrvatskoj i inozemstvu. Bila je solistica vokalnih skupina Putokazi i Rivers, s kojima je osvojila nagradu Porin i niz međunarodnih priznanja. Nastupala je na Eurosongu kao prateći vokal te studijski snimala za više europskih zemalja. Dugogodišnja je članica festivalskih orkestara, a radila je i u opernom zboru HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci. Kao vokalna mentorica više od petnaest godina uspješno priprema polaznike za natjecanja i televizijske glazbene formate poput The Voice, Superstar i Voice Kids. Svojim radom ostavila je snažan trag kao vokalistica, edukatorica i promotorica glazbene umjetnosti.

Još jedna mentorica, Ana Majdak križevačka je sopranistica i vokalna pedagoginja. Diplomirala je na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu, a kao članica ansambla Opere HNK Ivana pl. Zajca ostvarila je više od petnaest opernih uloga. Dobitnica je brojnih međunarodnih nagrada na natjecanjima za operne pjevače te se uspješno ostvaruje i na području mjuzikla. Kao pop pjevačica sudjelovala je u studijskim snimanjima i pjevala prateće vokale za različite izvođače. Od 2017. godine aktivno djeluje kao vokalna mentorica, a njezini učenici osvajaju nagrade na opernim natjecanjima i festivalima popularne glazbe te sudjeluju u projektima poput The Voice Kids. Svojim iskustvom i predanošću uspješno povezuje klasičnu i suvremenu vokalnu umjetnost.



Izdvojeno

Novi naslovi u našoj knjižnici
Kultura

Novi naslovi u našoj knjižnici

Redakcija 30.06.2026.
Novi naslovi u gradskoj knjižnici
Kultura

Novi naslovi u gradskoj knjižnici

Redakcija 23.06.2026.
Knjižničari preporučuju
Kultura

Knjižničari preporučuju

Redakcija 16.06.2026.